Таємниця затишку, що називають Hygge

Кажуть, що зиму можна не любити, але сперечатись з тим, що зима – красива неможливо. Звичайно не можна розраховувати на те, що усі три календарних місяці за вікном будуть пейзажі у стилі white christmas, а довкола співатимуть як не Френк Сінатра, то Дін Мартін.

Холодна північна Данія – країна найщасливіших людей на світі. Самі датчани зізнаються, що уся таємниця криється у затишку чи як вони його називають hygge. Складові hygge: свічки, їжа, теплий зручний одяг, напої, компанія найкращих друзів. У сезон коли за вікном температура менше нуля пропоную за чашкою чаю ознайомитись із тим як виживають люди у краях, де зима довша, ніж просто з грудня по лютий.

Дещо більше про хюґе розповість Мік Вікінг

Quote from the book
“Гуґа?”,”Хуґа?”, “Гюгі?” Не важить, як саме ви вимовляєте слово Hugge, – можете просто казати по буквах. Перефразуймо одного з найвидатніших філософів нашого часу Вінні-Пуха, який, коли його запитали, як правильно називається та чи ця емоція, відповідає: “Емоція не називається, вона відчувається”.


Про датське щастя з жіночих вуст Марі Турелл Содеберг:

У хюгге много форм и видов — спросите разных людей, и они охарактеризуют хюгге по-разному. Эта книга познакомит вас с датчанами, объясняющими, как они живут по хюгге и что значит хюгге для них. Вы также найдете здесь вдохновение и основу для практики хюгге в повседневной жизни.
ДЛЯ МЕНЯ ХЮГГЕ — ЭТО:
  • пойти гулять в парк с сестрой, болтать, смеяться, дурачиться, снова почувствовать себя детьми;
  • слушать дождь, барабанящий по крыше, сидя с любимым человеком на диване;
  • пить вино в мамином саду;
  • выпить кофе с лучшими друзьями, потом решить продолжить вечер и пойти поужинать, а потом заглянуть в бар — потому что никто не хочет, чтобы вечер заканчивался.
Мари


Що може додати Хелен Рассел?

 

Quote from the book
“В каждом доме, куда приходили, мы видели безупречный порядок. Обстановка была минималистической, но с массой интересных и стильных деталей. Одна хозяйка, в доме которой царила настоящая дзен-атмосфера, с безукоризненно чистыми рабочими поверхностями, с гордостью распахнула все кухонные ящики, чтобы продемонстрировать в действии плавный механизм открывания. Я заметила, что кухонная утварь и столовые приборы разложены в таком же идеальном порядке, как и все остальное в доме. – Это ненормально! – прошипела я на ухо мужу, когда мы переходили в другую комнату.”

 


Якщо і це не достатньо переконливо на допомогу поспішають секрети щасливого життя родом із суворої північної Швеції:

” Автор розглядає цей феномен через призму різноманітних компонентів, з яких складається повсякденне життя: спілкування, сім’я, робота, спосіб життя, кухня, гардероб, економія, навколишнє середовище. Як і у хюґе, agom немає перекладу на українську мову.

Лагом – це розумно ставитися до себе і свого здоров’я, займатися спортом. Це розумний баланс роботи та особистого життя. Це скромність, повага і делікатність стосовно співрозмовника, вміння слухати. Це не доїдати останній шматок пирога, а відрізати собі лише невелику його частину, щоб залишилося комусь ще. ”

 

 


“Лагом можна пристосувати під себе, потрібним чином змінивши його в кожній сфері для набуття ідеального балансу. Адже Лагом – це не прагнення до ідеалу, а бажання брати від життя “стільки, скільки потрібно”.

Лагом – це не чергове модне захоплення, а свідомий вибір, який може по-справжньому змінити ваше життя.  Що може бути краще, ніж позбутися від усього зайвого і мати «досить» необхідного для збалансованої та щасливого життя?

Ті, хто думають, що “Маленька книга Лагом” – це одна з версій Хюгге – затишного щастя по-датському, сильно помиляються. Якщо Хюгге допомагає відчути внутрішню енергію, знайти баланс і знайти емоційний спокій, то Лагом упорядковує простір навколо.”


Тримайте руку на пульсі, щоб не пропустити серію простих і водночас геніальних ідей як же створити hygge в сірих і суворих українських умовах

@asjabedryk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *